środa, 21 listopada 2018

Strona - www.pasiekalapa.pl - wystartowała


Jakiś czas temu rozpocząłem pracę nad postawieniem własnej strony internetowej. Pomysł nie narodził się nagle tylko od paru sezonów powoli dojrzewał. Przez 2 miesiąc organizowałem sobie pracę i tworzyłem za pomocą kreatora wygląd swojej domowej strony Pasieki Łapa.
Cała ta praca była dla mnie nowa ale sprawiała przyjemność w wolnych chwilach.
Tworzenie własnej strony jest trudne a przynajmniej dla mnie było trudne bo nigdy tego wcześniej nie robiłem. Dobór grafiki, rozmiar zdjęć, linkowanie, podstrony, wybór fontów i inne ciekawe elementy składające się na tworzenie stron www zajmowały sporo czasu. Dziękuje też za pomoc Bartkowi i Mariuszowi którzy mimo swoich spraw i zajęć dużo mi pomogli.

Chodź strona wisi już parę dni publicznie w internecie dzisiaj postanowiłem poinformować o niej na blogu. Oczywiście pewne prace techniczne czy też stylistyczne będą trwać jeszcze jakiś czas aż uznam, że efekt końcowy mnie zadowala. Na tą chwilę prace ogólnego wizerunku i kwestie merytoryczne uważam za zakończone. W przyszłości pewnie będę chciał rozbudować poszczególne sekcje lub dodać coś nowego.

Powstałą stronę traktuję jako wizytówkę tego co próbuję robić z pszczołami. Uważam, że czas jest ku temu dobry ponieważ warto podkreślić realny cel pszczół bez leczenia. Dokładnie 5 lat temu tworzyliśmy nieduży ruch pszczelarstwa naturalnego w sieci który przekształcił się w stowarzyszenie "Wolne Pszczoły". Te 5 lat to swoisty półmetek większego dziesięcioletniego okresu po którym  można będzie wyciągać śmielsze wnioski, podsumowywać, krytykować moje i innych działania w tematyce PN czy TF. Nie czas i miejsce na podsumowywanie tych 5 lat naszej organizacyjnej pracy ale z własnego punktu widzenia, odczuwam potrzebę aby nowi ludzie, nowe osoby uruchomiły swoje chęci i pomysły związane z podobna tematyką.

Zapraszam więc na stronę i z chęcią dowiem się co o niej myślicie. Co trzeba poprawić? Co można zrobić lepiej? itd. Liczę też na konstruktywną krytykę. 


 
www.pasiekalapa.pl5 komentarzy:

 1. Cześć, fajna strona. Chylę czoła. Trochę nie da się uniknąć porównania do boskapszczola.pl, ale u nich trochę bardziej produktowo, u Ciebie o metodzie. Jeśli coś miałbym zasugerować: masz dużo ciekawych rzeczy do napisania, lepiej czyta się tekst wyrównany do lewej.
  Pozdrawiam
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 2. W sensie żeby jeszcze coś tam dołożyć?
  Podsumowanie tego sezonu czeka na publikację na blogu... schodzi mi bo badanie przynależności trochę trwa. Do końca roku postaram się zamieścić infornacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o teksty w tych sekcjach w stylu "lokalne pszczoły". One są wycentrowane do środka, lepiej będzie się czytać jeśli będzie wyjustowane do lewej.
   Pozdro M.

   Usuń
 3. Dodam tylko że jest problem z czytaniem tresci na smartfonach. Tekst naklada sie na zdjęcia. Poza tym spoko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest bo brak czasu na ustawienia responsywne na wdzystkie urządzenia. Z czasem będzie się to poprawiało

   Usuń