piątek, 19 lipca 2013

Powrót do Natury !!!


Powracamy do natury. W dzisiejszych czasach wszystko ze słowem "eko" nabiera wartości i traktowane jest wyjątkowo. Nawet pszczelarstwo może być ekologiczne i całe pasieki stają się ekologicznymi. Miód z takich pasiek kosztuje dwa razy drożej niż z pasiek "nieekologicznych". Tak naprawdę ciekawe co oznacza ta ekologia? Badania które są wykonywane w takich pasiekach mają stwierdzić czy ul i pszczoły oraz wosk miały kontakt z chemią. Wydane są normy, które określają dopuszczalne ilości różnych substancji chemicznych w produktach pszczelich. Czy każdy pszczelarz może mieć pasiekę ekologiczną dla siebie. Myślę, że większość pasiek takimi jest tylko trzeba wiedzieć jak to formalnie zalegalizować i umieć przetransformować swoje pszczoły, ule i pszczelarstwo na system "eko".

Jeśli chcemy powrotu do natury to tylko z pszczołami zdrowymi i witalnymi. Odpornymi na choroby i zagrożenia związane z chemią w przyrodzie. Potrzebujemy małych pszczół, pszczół "small cellowych". Potrzebujemy powrotu do małej komórki 4.9 mm i związanych z tym zabiegami i całością systemu w którym muszą się zgrać wszystkie czynniki aby osiągnąć sukces.
Zapraszam do zakładki  Rezystencja Pszczół zamieściłem tam ciekawe informację na temat przechodzenia na małą komórkę 4,9 i 5,1 mm. 


 
  Czym taki miód różni się od "EKO"?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz